Buduj z nami Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie.

Festiwal Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn to duże przedsięwzięcie budowane z miłości do literatury oraz miłości do Szczebrzeszyna. Idea rozwoju miasteczka i regionu Roztocza połączyły osoby, które wyjechały ze Szczebrzeszyna i pracują w różnych miejscach Polski oraz w różnych obszarach i dziedzinach. Ich umiejętności i chęci skupiają się teraz wokół rozwoju Festiwalu.
Możesz wesprzeć nas na dwa sposoby:
1.  Dołączyć do pracy nad Festiwalem jako wolontariusz.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w budowanie festiwalu i posiadają kompetencje w takich dziedzinach jak: grafika, informatyka, PR i reklama, fotografia i film, tworzenie wizualizacji, dziennikarstwo, zarządzanie projektami, finanse, a także wszystkich tych którzy kochają książki i mają czas i chęci na zaangażowanie się w pracę.
Zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym: biuro.fskp@gmail.com
2. Wpłacić darowiznę na konto Festiwalu.
Jeśli jesteś osobą, której bliskie są idee Festiwalu i chciałbyś wesprzeć nas w naszej całorocznej pracy zachęcamy do wpłat na konto.
Dane do przelewu:
Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń
ul. Oskara Sosnowskiego 4/30
02-784 Warszawa
Numer konta: 49 1750 0012 0000 0000 3367 9367

W tytule przelewu wpisz darowizna na cele statutowe.

Pamiętaj, że możesz odliczyć darowizny od dochodu:

Darowizna od osób fizycznych

W przypadku osób fizycznych istnieje możliwość odliczenia od dochodu darowizny w kwocie nie wyższej niż 6% dochodu (na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 9 Ustawy o podatku od osób fizycznych dotyczącego możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego od 01.01.2004 r.)

Darowizna od osób prawnych

W przypadku osób prawnych istnieje możliwość odliczenia od darowizny do wysokości nie przekraczającej 10% dochodu (na podstawie art. 18 ust 1 pkt 1 i 7 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dotyczącego możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego od 01.01.2004 r.)

W wypadku darowizny pieniężnej musi być ona udokumentowana dowodem wpłaty na ra-chunek bankowy organizacji, na rzecz której ją dokonano.